Trendy wnętrzarskie 2022
Z pewnością jedna rzecz powinna być stała – najważniejszy jest nasz komfort i wygoda. Czy pracujemy zdalnie czy też większość dnia spędzamy poza domem, mieszkanie ma być dla nas azylem, a wszystkie dodatki do wnętrz powinny to odzwierciedlać. Stylami, które z nami zostaną w tym roku są vintage i retro, co przejawiać się może we wzorowanych na nie meblach – szafkach, stołach czy krzesłach. Gdy umiejętnie zestawimy to z nowoczesnymi elementami wyposażenia domu, otrzymamy przepis na trendy wnętrzarskie 2022.
Podążając za najnowszymi trendami nie bójmy się eksperymentować z nowościami, ale jak zwykle pamiętajmy o zachowaniu równowagi.
Jeśli chodzi o kolory to 2022 będzie rokiem bieli, beżu i brązu. Wszelkiego rodzaju zabawa odcieniami tych kolorów w połączeniu z naturalnymi elementami wykończenia będzie zawsze wyglądać efektownie. Trzeba również pamiętać, że nieprzerwanie trwa zachwyt nad wszystkim, co związane jest ze stylem eko. Zgodnie z tym stylem biel ścian idealnie łączyć się będzie z dębowymi parapetami czy blatem kuchennym z czarnego granitu. Poza wspomnianymi kolorami cały czas modny będzie szary. Do łask wraca również fioletowy, w nowym odcieniu, nazywanym Very Peri, wybranym na kolor roku 2022.
Ciekawym dodatkiem, który nie zaburzy minimalistycznego klimatu będą rzeczy wykonane z wikliny: misa na owoce, niewielki stolik nocny lub dla nieco odważniejszych osób – duże krzesła do salonu. Zresztą, czasy tworzyw sztucznych coraz szybciej mkną ku końcowi, dlatego najnowsze trendy to też dodatki do wnętrz w duchu eko. Z pewnością przytulnie będzie wyglądać żyrandol ze sznurka przeplatanego w drewnie, pokrycia z juty czy dekoracja ścienna z trawy morskiej. Poza oczywistym, pozytywnym wpływem na ekologię, produkty z naturalnych materiałów są lżejsze, a zarazem zdecydowanie bardziej elastyczne i wytrzymałe
Fot. beliani.pl
A jak w 2022 roku będą kształtować się trendy w kwestii kolejnego bardzo istotnego elementu wpływającego na całokształt aranżacji, czyli kształtów mebli? Ten rok należeć będzie do formy „obłej”, np. narożniki, które zamiast załamywać się pod kątem prostym, wygięte będą w łuk. Podobnie żyrandole – wyżej wspomniany styl eko pozwala na zabawę kształtami, więc w naszych mieszkaniach pojawi się więcej oświetlenia wykonanego z drewna, o różnych kształtach.
Fot. living.giuliomarelli.com
Fot. ilumia.pl/design
Różnorodność form nie oznacza, że nie możemy ich ze sobą łączyć. Takie fuzje nie zaburzają minimalizmu, a potrafią odnieść piorunujący efekt i często ocieplają wizerunek mieszkania. Korzystajmy więc śmiało z inspiracji na trwający rok, pamiętając jednocześnie, że ostatecznie to my mamy się czuć dobrze w naszym wnętrzu.
***
Za tydzień zapraszamy na kolejny wpis na naszym blogu, pt. „New York, New York czy Śniadanie u Tiffany’ego? Czyli czym jest styl nowojorski i z czym się go je?”.